Жан-Жак. М'якість, до якої хочеться повертатися

Всю дорогу за вікном йшов дощ. Здавалося, що поїзд зовсім нікуди не їде. Однотипні пейзажі полів і лісопосадок, ліхтарні стовпи і сотні електроопор миготіли з величезною швидкістю, немов у старої чорно-білої кінострічці, знятої ще на камеру з ручним приводом і відтворюється за якийсь неправильно великою швидкістю. Про перебіг часу нагадувала лише пляшка Жан-Жака на розкладному столику в купе, рівень янтарно-золотистої рідини в якій поступово зменшувався.

На столі стояло два келихи, але наповнювався тільки один. Зараз Макс мріяв про співрозмовника. Цілий рій думок крутився в його кучерявою голові, але поділитися ними було ні з ким - купе стояло пусткою.

Але раптом з приємним шарудить звуком плавно відчинилися двері. В отворі здався силует молодої дівчини. Середнього зросту з довгими каштановим волоссям, глибокими карими очима за очками-лисичками в тонкій оправі, кораловими губами і в приталенном червоному пальто. Її образ був настільки яскравим, що ніяк не вписувався в навколишнє сірість. Тепер в купе Макса було два об'єкти, які порушували скупу буденність світобудови: таємнича незнайомка і пляшка коньяку.

Дівчина ширяє кроком увійшла в купе і відразу сіла навпроти Макса. Обидва мовчали. Вона пильно дивилася на свого попутника, а той намагався в збентеженні відводити погляд убік вікна. Але докучливі ліхтарні стовпи знову змушували його повертатися в бік дівчини. Складалося враження, ніби Макса пробрало Паркінсон: очі нервово бігали, а голова крутилася на масивній шиї. «Я її десь бачив», - подумав Макс, але в наступний же мить відігнав від себе цю думку, - «Та ні, просто типаж».

Особи дівчата торкнулася легка усмішка, і вона м'яко запитала:
- Жан-Жак?

Макс аж стрепенувся від цього питання і нервово видавив:
- Ні ... Максим.

Коралові губи дівчини ще сильніше розкрилися в витонченої усмішці, оголивши білосніжний ряд зубів.
- А я Катя. Не заперечуєш? - дівчина поглядом вказала на що стояла на столику пляшку з благородним напоєм.
- А, це? ... звичайно. - Макс люб'язно наповнив другий келих і передав нової знайомої.
- Чекаєш кого-то?

Макс не відразу відреагував на її питання. Його збентежило навіть не те, як безпардонно швидко вона перейшла на «ти» вже вдруге поспіль, а більше те, що вона намагалася зав'язати розмову таким банальним прийомом, яким сам Макс, треба зізнатися, часто користувався в провінційних барах, намагаючись ухлестнуть за черговий панянкою. Але йому ще ніколи не доводилося опинятися по іншу сторону барикади.

- Зовсім ні. Просто приготував на всякий випадок два келихи. Хороший напій, чи знаєте, завжди знайде компанію.
- Знаю. Чи не правда приємно ось так сидіти в теплому купе з келишком м'якого ароматного коньяку, розмовляти ні про що під шум дощу і коліс потяга?
- Дуже! Нікуди б звідси не йшов. Так би їхав і їхав, якщо, звичайно, ви ... ти складеш мені компанію.
- Охоче ​​вірю, - кивнула Катя, - Але нам пора.
- Вам? Тобі і Жан-Жаку?
- Так ні ж. Нам - тобі і мені.
- Куди пора? Мені не пора. Мені ще рано.
- Пора, давно пора ... - зітхнула Катя, взявши Макса за руку, і потягнувши в бік дверей.

Макс здивовано, але слухняно поплентався за нею. Двері купе знову відкрилася, і в очі вдарив сліпуче яскраве світло. Макс смикнувся і прогавив. Прямо перед його обличчям, схилившись, стояла Катруся - офіс-менеджер, яку він найняв пару днів назад:

- Максим Єгорович, ви, здається, задрімали, але вам пора на зустріч з французами. Або мені її перенести?
- Перенесіть, Катруся, перенесіть.
- На який час?
- Років на п'ять ... поки черговий купаж для Жан-Жака витримає. А я, мабуть, назад в поїзд ... - його обличчя розпливлося в блаженній усмішці, а повіки опустилися, занурюючи Максима в обійми Морфея.